آگهی های: یاتاقان،بیرینگ و... ثبت آگهی

یاتاقان،بیرینگ و...


"آگهی های خرید و فروش بلبرینگ و یاتاقان با کیفیت بالا. بهترین پیشنهادات از فروشندگان معتبر با قیمت‌های رقابتی. در صنعت گشت بلبرینگ و یاتاقان مورد نیاز خود را سریع و آسان پیدا کنید یا آگهی خود را رایگان ثبت کنید."

بلبرینگ

بلبرینگ‌ ها به صورت یک روکش حلقوی شکل طراحی شده‌اند که به طور معمول از فلزی مانند فولاد تولید می‌شوند. این روکش حلقوی دارای سوراخ‌های کروی است که به عنوان مسیر حرکت برای توپی‌های بلبرینگ (در بلبرینگ‌های توپی) یا غلظت‌های روغن (در بلبرینگ‌های رولی) عمل می‌کند.

بلبرینگ‌ها معمولاً در مکانیسم‌ هایی مانند موتورها، دستگاه‌های الکتریکی، خودروها و ماشین‌آلات صنعتی استفاده می‌شوند. آن‌ها اجازه می‌دهند تا قطعات متحرک به صورت صاف و با کمترین اصطکاک و سایش در میانهٔ هم حرکت کنند. بلبرینگ‌ها می‌توانند بارهای سنگین را تحمل کنند و در صورت لزوم، با روانکاری مناسب و تعویض منظم، عمر طولانی داشته باشند.

انواع بلبرینگ

  • بلبرینگ شیار عمیق
  • بلبرینگ تماس زاویه ای
  • بلبرینگ کف گرد
  • بلبرینگ خود تنظیم

 

کاربرد بلبرینگ

دو نوع بار وجود دارد که بر عملکرد بلبرینگ تاثیر دارد. بار شعاعی نسبت به شعاع دایره ای و نیروی عمودی در ارتباط با ترتیب گیربکس ها پیش بینی می شود.

همچنین بارهای محوری وجود دارد که نیروی افقی را بر روی بیرینگ طرح ریزی می کند. نوع دیگر بار برای محاسبه ، پویایی است و به تاثیرات ترکیبی نیروهای شعاعی و محوری اشاره دارد. در هر بلبرینگ حداقل سه شیار وجود دارد. ساچمه ها برای پشتیبانی از انواع مختلف بار در داخل این پشت بندها قرار می گیرند. یکی از شیارها به طور معمول ثابت می ماند و دیگری به یک مجموعه چرخان ( توپی یا شفت ) متصل می شود. تساچمه ها با شیار بیرینگ بلافاصله می چرخند. بلبرینگ در ساخت همه موارد از اسکیت بورد گرفته تا هارددیسک ها برای کارایی و عملکرد مطلوب ، گنجانده شده است.

برخی از رایج ترین کاربردهای انواع بلبرینگ عبارتند از :

  1. مهندسی هوا فضا
  2. تولید پمپ گریز از مرکز
  3. موتورها
  4. وسایل نقلیه
  5. فن های خنک کننده
  6. رباتیک

جهت مشاهده سایر مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه بلبرینگ و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه بلاگ مراجعه نمایید.